Рецензент статей, які можуть бути надруковані у збірнику наукових праць «Лісівництво і агролісомеліорація», має звернути увагу на такі аспекти:
- Назва статті – чи відображає зміст і мету статті, чи є достатньо унікальною (з уточненням регіону, лісорослинних умов тощо) і достатньо лаконічною?
- Чи тема відповідає науковому профілю збірника?
- Чи є тема актуальною, чи має дослідження новизну та практичне значення?
- Анотація – чи відповідає змісту та висновкам, чи має достатній обсяг (120–150 слів)?
- Резюме англійською мовою, яке має розміщуватися на сайті, має містити 2700–3000 знаків без пробілів і бути структурованим: Introduction, Materials and Methods, Results, Conclusions, Keywords.
- Ключові слова мають відповідати змісту статті (до 5 слів чи словосполучень). Вони не повинні повторювати слова із назви статті.
- У Вступі має бути наведено стан питання, зазначено, що не вивчено або вивчено недостатньо, які є суперечні дані. В кінці вступу має бути сформульована мета статті. Мета не повинна дублювати назву статті.
- Матеріали й методи. Де, коли і як проведено дослідження? Які статистичні методи використано для аналізу одержаних даних? Чи надано достатні подробиці, щоб незалежний дослідник міг відтворити роботу? Якщо методики вже опубліковано, на них мають бути посилання. Будь-які зміни в наявних методиках також мають бути описані.
- Результати. Чи результати дослідження правильно презентовано? Чи коректно побудовано таблиці та графіки? Чи на всі таблиці та рисунки є посилання у тексті? Звернути увагу на точність округлення цифр у графіках і таблицях, на наявність пояснень символів у примітках.
- Обговорення. Чи наявний аналіз отриманих даних, порівняння з подібними публікаціями з інших регіонів? Дати можливі пропозиції за необхідності.
- Чи висновки повно і правильно ілюструють результати дослідження, чи вони випливають із результатів? Чи є висновки чіткими та стислими?
- Чи можуть або мають деякі частини статті бути скорочені, вилучені, розширені або перероблені? Чи є рекомендації з погляду стилю й мови?
- Список літератури. Чи є задовільною кількість літературних джерел? Чи є доцільними всі посилання? Чи оформлений список літератури за абеткою та згідно з вимогами збірника? Чи на всі джерела списку є посилання в тексті?
- Рекомендації:
a. опублікувати без змін
b. може бути опублікована після незначних змін
c. може бути опублікована після значних змін
d. має бути відхилена
Додаткові думки, зауваження та рекомендації рецензента:
Підпис рецензента