ОСОБЛИВОСТІ ВІДПАДУ ДЕРЕВ ПІСЛЯ ПРОВЕДЕННЯ РУБОК ДОГЛЯДУ В ЯЛИНОВИХ НАСАДЖЕННЯХ НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОГО ПОЛІССЯ
ARTICLE PDF

Ключові слова

tending felling, thinning, Norway spruce stands, tree mortality рубка догляду, проріджування, ялинове насадження, відпад.

Як цитувати

Porohnyach, I. V. (2017). ОСОБЛИВОСТІ ВІДПАДУ ДЕРЕВ ПІСЛЯ ПРОВЕДЕННЯ РУБОК ДОГЛЯДУ В ЯЛИНОВИХ НАСАДЖЕННЯХ НОВГОРОД-СІВЕРСЬКОГО ПОЛІССЯ. Лісівництво і Агролісомеліорація, (131), 40–46. вилучено із http://forestry-forestmelioration.org.ua/index.php/journal/article/view/33

Анотація

Визначено особливості відпаду дерев ялини після проведення рубок догляду в штучних високоповнотних похідних ялинових молодняках у свіжому грабово-дубово-сосновому сугруді. Встановлено, що частка відпаду дерев ялини зростає зі збільшенням інтенсивності проріджування, проте суттєво не перевершує показники природного відпаду. Відмирання дерев відбувається переважно наступного року після проведення заходу. У похідних штучних високоповнотних ялинниках доцільно проводити рубки низької інтенсивності, не допускаючи зниження відносної повноти менше за 0,8 та зберігаючи у складі деревостану життєздатні дерева супутніх порід для підвищення його стійкості. Дерева ялини за наявності почорніння й виділення живиці в окоренковій частині доцільно призначати до рубки, оскільки вони є ураженими кореневою губкою. Не слід проводити догляд за деревами ялини на ділянках, які межують із прогалинами та відкритим простором, та допускати утворення «вікон» після вилучення дерев.

ARTICLE PDF