Публікаційна етика

У рамках редакційної політики збірник наукових праць «Лісівництво і агролісомеліорація» послідовно дотримується етичних стандартів, встановлених Комітетом з етики наукових публікацій COPE (Committee on Publication Ethics) в матеріалах Guidelines on Good Publication Practice та Principles of Transparency and Best Practice in Scholarly Publishing.

Відповідальність авторів

У збірнику «Лісівництво і агролісомеліорація» не можуть бути опубліковані матеріали, які вже раніше публікувалися в інших наукових виданнях. 

Автори відповідають за достовірність інформації в статтях і точність статистичних даних. Автори несуть повну персональну відповідальність за автентичність змісту статей. Вони зобов’язані завжди посилатися на публікації, які вплинули на хід досліджень або тлумачення результатів статті.

На наведення у статті запозичених таблиць, рисунків і великих цитат має бути одержаний дозвіл або підтвердження первинних авторів.

До переліку авторів слід вводити осіб, які брали участь у формуванні концепції, плануванні, виконанні або інтерпретації результатів дослідження.

Особи, які сприяли виконанню окремих аспектів досліджень або надавали консультації, слід назвати у розділі «Подяки» («Acknowledgment»)

Усі співавтори мають ознайомитися з остаточним варіантом статті та погодитися на його подання для публікування.

Автори мають повідомити про будь-який фінансовий або інший предметний конфлікт інтересів, який може бути витлумачений як вплив на результати або їхнє тлумачення.

Мають бути названі джерела фінансової підтримки дослідження.

У випадку, якщо автор виявляє значну похибку або неточність у своїй опублікованій статті, він має негайно повідомити головного редактора або відповідального секретаря журналу і в наступному випуску опублікувати відповідні поправки.

Відповідальність рецензентів

Рецензенти допомагають головному редактору і редакційній колегії при прийнятті редакційних рішень і можуть допомогти авторам покращити якість статті.

Головний редактор визначає відповідність статті профілю журналу та направляє її на рецензування фахівцю, який має близьку до тематики статті наукову спеціалізацію. Терміни рецензування в кожному випадку визначає головний редактор з урахуванням створення умов для максимально оперативної публікації статті.

У випадку, якщо під час рецензування рукопису рецензент відчув недостатню власну кваліфікацію з питань, висвітлених у статті, або нестачу часу, він має повідомити головного редактора, який відразу мусить знайти іншого рецензента.

Рукописи, отримані для рецензування, повинні розглядатися як конфіденційні документи. Їх не слід розголошувати або обговорювати з іншими особами, окрім випадків, коли це було дозволено редактором. Рецензенти не можуть використовувати отримані рукописи для власних дослідницьких цілей без письмової згоди автора.

Рецензування має проводитися об’єктивно. Особиста критика автора неприпустима. Рецензенти повинні чітко і аргументовано висловлювати свої погляди.

Рецензент має вказати за необхідності назви додаткових публікацій з теми рецензованого рукопису, які його автори не обговорювали. Будь-яке твердження про те, що спостереження, висновок або пропозиції вже публікувалися, має бути підтверджено відповідним посиланням.

Рецензент має інформувати редколегію про подібність або збіг тексту рецензованого рукопису з будь-якою іншою опублікованою статтею, про яку йому достовірно відомо.

Інформація або ідеї, отримані в результаті рецензування, не повинні розголошуватися і не повинні використовуватися для особистої вигоди. Рецензенти не повинні розглядати рукописи, в яких вони мають конфлікт інтересів.

Відповідальність головного редактора і редколегії

Остаточне рішення про публікування статей приймає головний редактор з урахуванням політики журналу, наукової цінності матеріалу та висновку рецензентів із дотриманням сучасних правил стосовно дифамації, порушення авторських прав і плагіату. Він може радитися із членами редколегії та рецензентами.

Головний редактор оцінює рукописи без урахування попередніх заслуг авторів, раси, етнічного походження, статі, релігії, громадянства, сексуальної орієнтації, віку, посади або політичної філософії авторів.

Висловлені у статтях думки, припущення, гіпотези, наукові позиції не обов’язково мають збігатися з поглядами головного редактора та редакційної колегії.

Головний редактор і редакційна колегія не розголошують інформацію про надісланий рукопис  нікому, крім відповідального автора і (потенційних) рецензентів.

Неопубліковані матеріали, наведені у рукопису, не можуть бути використані під час досліджень головного редактора або членів редакційної колегії без письмової згоди авторів.

У випадку виникнення конфлікту інтересів з авторами головний редактор і будь-який член редакційної колегії звільняються від обов’язків стосовно розгляду рукопису. У випадку виявлення конфлікту інтересів після опублікування рукопису редакційна колегія має опублікувати відповідні поправки як повідомлення у черговому випуску журналу.

Редакція збірника наукових праць «Лісівництво і агролісомеліорація» реагує на всі претензії або сумніви стосовно порушень, пов’язаних із дослідженнями або публікаціями, які можуть висловити читачі, рецензенти або інші особи.