ОСОБЛИВОСТІ РОЗПОДІЛУ СНІГУ Й ВОЛОГИ ПІД ВПЛИВОМ ПОЛЕЗАХИСНИХ ЛІСОВИХ СМУГ ЩІЛЬНОЇ КОНСТРУКЦІЇ
ARTICLE PDF

Ключові слова

field shelterbelts, snow distribution, snow retention, shelterbelt construction, snow density, soil moisture полезахисні лісові смуги, снігорозподіл, снігозатримування, конструкція лісових смуг, щільність снігу, вологість ґрунту

Як цитувати

Sidorenko, S. V., & Bila, Y. M. (2018). ОСОБЛИВОСТІ РОЗПОДІЛУ СНІГУ Й ВОЛОГИ ПІД ВПЛИВОМ ПОЛЕЗАХИСНИХ ЛІСОВИХ СМУГ ЩІЛЬНОЇ КОНСТРУКЦІЇ. Лісівництво і Агролісомеліорація, (131), 104–112. вилучено із http://forestry-forestmelioration.org.ua/index.php/journal/article/view/60

Анотація

Визначено таксаційні показники та стан лісових смуг у дослідному господарстві ННВЦ «Дослідне поле» Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва. Встановлено, що через відсутність проведення господарських заходів індекс стану лісової смуги № 31 становить 3,10, а № 32 – 2,50, що характеризує їх як сильно ослаблені та ослаблені лінійні насадження відповідно.

Встановлено, що в завітряному шлейфі лісової смуги № 31 максимальний запас снігової води становив 302 м3·га-1, що є на 15 % більшим проти запасів із навітряного боку та на 47 % більшим від запасів вологи, що акумулюються в зимовий період у відкритому полі.

Визначено, що вологість ґрунту в лісовій смузі на різних глибинах заміру була достовірно меншою, ніж на відстані від смуги. Виявлено, що вологість ґрунту збільшується з відстанню від лісової смуги з двома піками найбільшої локалізації вологи: на відстані 30 м (приблизно відповідає двом висотам лісової смуги), де накопичувався найбільший об’єм снігу, та на середині поля (де виявлено мікропониження).

ARTICLE PDF