ОЦІНЮВАННЯ СОРТІВ І КЛОНІВ ФУНДУКА СЕЛЕКЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО НАУКОВО-ДОСЛІДНОГО ІНСТИТУТУ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА ТА АГРОЛІСОМЕЛІОРАЦІЇ ІМ. Г. М. ВИСОЦЬКОГО В ДСДЛЦ «ВЕСЕЛІ БОКОВЕНЬКИ»
ARTICLE PDF

Ключові слова

sorts and clones of hazelnut, inventory indexes, vital state of plants, abundantness of fruiting, vegetative reproduction, seminal reproduction, plantations, protective afforestation сорти і клони фундука, таксаційні показники, життєвий стан рослин, рясність плодоношення, вегетативне розмноження, насіннєве розмноження, плантації, захисне лісорозведення

Як цитувати

Slusarchuk, V. Y. (2018). ОЦІНЮВАННЯ СОРТІВ І КЛОНІВ ФУНДУКА СЕЛЕКЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО НАУКОВО-ДОСЛІДНОГО ІНСТИТУТУ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА ТА АГРОЛІСОМЕЛІОРАЦІЇ ІМ. Г. М. ВИСОЦЬКОГО В ДСДЛЦ «ВЕСЕЛІ БОКОВЕНЬКИ». Лісівництво і Агролісомеліорація, (127), 92–97. вилучено із http://forestry-forestmelioration.org.ua/index.php/journal/article/view/164

Анотація

У результаті досліджень відібрано найперспективніші сорти і клони фундука для створення плантацій з вирощування горіхів та використання у захисному лісорозведенні. На плантації первинного сортовипробування досліджували 56 сортів і форм фундука, на дослідно-наукових плантаціях 1982 і 1984 рр. – 6 сортів фундука, на дослідно-промисловій – сорт 'Находка'. Обмірювали висоти кущів і діаметри крон, у кронах – діаметри найтовстіших скелетних стовбурів на висоті 1,3 м. Критеріями оцінювання також були збереженість і життєвий стан рослин, рясність плодоношення.

Запропонована методика інвентаризації сортів та клонів фундука дає змогу диференціювати рослини за життєвим станом, рясністю плодоношення, складом кущів, розмірами і тим самим покращити підбір потрібних сортів і клонів для різних цілей, зокрема – для вегетативного розмноження та подальшого використання з метою створення плантацій «на горіх», насіннєвого розмноження і використання таких рослин у захисному лісорозведенні.

Апробація методики дала можливість встановити, що з наявного генофонду фундука ДСДЛЦ «Веселі Боковеньки» найбільш доцільними для вегетативного розмноження і промислового вирощування є сорти 'Боровський', 'Степовий-83', 'Шедевр', 'Корончатий', 'Урожайний-80', 'Подарунок юннатам', 'Мічурінець-42', 'Фундук-85', 'Бадіус', 'Обільний', 'Веселобоковеньківський', 'Давидовський', 'Долинський', 'Кіровоградський', 'Находка', як запилювач – 'Дніпро-1'.

ARTICLE PDF